کولر های آبی چگونه باعث دم کردن محیط می شوند؟

کولر های آبی سلولزی هوای خانه ملت را دارد
آگوست 8, 2017
عملکرد کولر
عملکرد کولر با استفاده از سیستم سرمایش تبخیری
سپتامبر 22, 2017
کولر و دم کردن هوا

دم کردن فضای مورد نظر


کولر های آبی چگونه باعث دم کردن محیط می شوند؟

آیا تا به حال شده در محیطی که در حال استفاده از کولر در آن هستید، هوای محیط دم کند؟ تا به حال شده که به این فکر کنید، راهکار جلوگیری از دم نمودن هوا چگونه خواهد بود و چطور می توانیم این مشکل را رفع نماییم؟ از چه طریقی می توانیم باعث افزایش راندمان کولر در محیط شویم به گونه ای که هوای آن دم نکند؟

در این مقاله، قصد داریم به موضوع بسیار مهم دم کردن در هنگامی که از کولر استفاده می کنیم و اکثرمان با آن مواجه شده ایم و باعث آزارمان شده است بپردازیم.

یکی از موارد آزار دهنده ای که در هنگام استفاده از کولر با آن مواجه می شویم، دم کردن و دم نمودن هوای محیط می باشد. همانطور که می دانید، محل نصب اکثر کولر ها در پشت بام ها و یا بالکن ها می باشد. از طرف دیگر، با توجه به اینکه بدنه کولر بر اثر تشعشع یا Radiation ، حرارت وارده را جذب نموده و به واسطه ی انتقال حرارت هدایتی (Conduction)، گرما را به داخل محیط کولر انتقال می دهد، در همین راستا، گرمای وارده باعث اتلاف انرژی یا گرم شدن هوایی می شود که در اثر فرایند تبخیری Adiabatic به وجود خواهد آمد.

این موضوع در زمان هایی که هوای محیط یا هوای بیرون گرم شده و از دمای حدود 35 درجه سانتی گراد بالاتر می رود به صورت کامل در شرایط داخل آپارتمان مشهود خواهد بود زیرا سرمایش محسوس یا Sensible Cooling کاهش یافته و رطوبت بیش از حد در محیط احساس می شود و به اصطلاح گفته میشود هوا دَم کرده است.

شرکت تهویه سپهر با توجه به بهره مند بودن از 20 سال تجربه در زمینه ساخت دستگاه های تهویه مطبوع تبخیری یا فرآیند Adiabatic، کولر های جدیدی را به همراه سیستم تصفیه هوا تولید نموده است که به نوع مخصوصی از عایق های حرارتی مجهز  می باشند.

عایق حرارتی موجود باعث جلوگیری از اتلاف انرژی می شود و مصرف کننده الزاما نباید از دور های تند کولر استفاده کند، که این اتفاق، در نتیجه مصرف انرژی را کاهش داده و راندمان کولر را بالاتر خواهد برد.

همچنین، از طرف دیگر، سرمای محسوس Sensible Cooling  بیشتر در محیط احساس خواهد شد که باعث ایجاد شرایط محیطی بسیار مناسب (Comfort) در محیط خواهد گردید.