وجه تمایز کولر آبی سلولزی و پوشالی

عملکرد کولر
عملکرد کولر با استفاده از سیستم سرمایش تبخیری
سپتامبر 22, 2017
نکاتی در مورد کولر آبی پوشالی
نکاتی در رابطه با کولر آبی پوشالی و سلامتی
سپتامبر 30, 2017

 وجه تمایز کولر آبی سلولزی و پوشالی

با توجه به پیشرفت روز افزونی که در همه صنایع در حال رخ دادن می باشد، حق انتخاب مشتری بیشتر شده و البته این موضوع باعث می گردد تا انتخاب کمی پیچیده تر شود. در همین راستا، بازار کولر نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با توجه به انواع مختلفی که در بازار موجود است که می توان به انواع کولر آبی (معمولی و سلولزی)، کولر گازی اشاره نمود. در این مقاله، قصد داریم تا به وجه تمایز کولر های آبی پوشالی و سلولزی بپردازیم و با مزایای این محصولات آشنا شویم.

 

آشنایی با کولر آبی سلولزی

به کولر های آبی که به جای استفاده از پوشال، از پد سلولزی استفاده می کنند، کولر آبی سلولزی گفته می شود. در این مدل از کولر ها به جهت وجود ضخامت و همچنین، عدم وجود منافذ بزرگ و استفاده از سیستم تصفیه هوا در ساختار کولر آبی سلولزی، از ورود هوای آلوده و غبار و آلودگی به داخل کولر جلوگیری نموده و هوای سالم و بدون وجود کثیفی را خواهیم داشت.

شایان ذکر است که پدهای سلولزی، 5 سال عمر مفید خواهند داشت.

 

مزیت کولر آبی سلولزی به نسبت دیگر کولر های آبی

  • افزایش خنک نمودن محیط
  • استحکام بدنه کولر آبی سلولزی
  • جلوگیری از انتقال باکتری ها
  • کاهش صدا

 

پد سلولزی چیست؟

پدهای سلولزی دارای راندمان و بازدهی بیشتری به نسبت پوشال ها می باشند. با توجه به این نکته که پدهای سلولزی دارای شرایط خودشویی می باشند، در این راستا به نسبت پوشال در مدت زمان بیشتر و طولانی تری رسوب گرفته که این اتفاق باعث افزایش عمر مفید پد سلولزی می گردد.

از آنجایی که لایه های سلولز، به صورت منظم در کنار بکدیگر جانمایی شده است، این نوع طراحی، علاوه بر اینکه بین هوا و آب سطح تماس ایجاد می نماید، با توجه به اینکه فشار کمتری از برق را مصرف می نماید باعث کاهش مصرف انرژی و برق می گردد

در پد های سلولزی، میزان جذب آب  بسیار بالا بوده که این مورد به عنوان عاملی مهم در خنک نمودن هوا می باشد به طوری که میزان 100 لیتر آب توسط 1 متر مکعب از پد سلولزی صورت می گیرد.

از نکات بارز کولر های آبی به صورت سلولزی آن است که در جریان هوای خنک، قطرات آب حمل نگردیده که این اتفاق باعث می گردد تا از انتقال باکتری های تنفسی جلوگیری گردد و هوای سالم در محیط جریان پیدا نماید.

 

آشنایی با کولر آبی به صورت پوشال

یکی از محصولات پر فروش در فصل تابستان، کولر های آبی به صورت پوشالی بود که همه ساله توسط مردم خریداری می گردید و در صورت وجود در منازل، با شروع فصل تابستان، فروش پوشال های کولر آبی به بازار داغی تبدیل می گشت.

شایان توجه است که کولرهای آبی با توان های مختلفی در بازار ایران وجود دارد که معمولا انواع 5000، 7000 و 12000 به صورت کاملا داخلی به بازار عرضه می گشت.

از آنجاییکه اعداد مورد اشاره، میزان قدرت مکش و دمش را نشان می دهد، هر چقدر توان موتور کولر بیشتر باشد، این بدان معناست که قدرت مکش کولر قابلیت مکیدن میزان هوای بیشتری را خواهد داشت که این اتفاق باعث می گردد تا سرمای بیشتری به داخل منزل وارد گردد.

در صورتی که بخواهیم عملکرد کولرهایمان را افزایش دهیم می بایست که هر سال پوشال های را تغییر دهیم

 

مزیت کولر آبی

از جمله مهمترین مزیت کولر آبی به نسبت کولر گازی، قیمت پایین آن می باشد که در این راستا، حتی دارای هزینه کمتری به جهت مصرف برق خواهد داشت.