برج خنک کننده

معرفی برج خنک کننده

برج خنک کننده تهویه سپهر با ویژگی‌های ممتاز

برج خنک کننده یا کولینگ تاور، با کاهش دمای ماشین‌آلات صنعتی از خرابی آن‌ها جلوگیری می کند. همچنین، با تبدیل آب گرم به آب خنک، این سیستم باعث صرفه جویی در مصرف سوخت و آب می‌شود.

کولینگ تاور در صنعت تهویه مطبوع جهت پیش سرمایش (precolling) و در صنایع جهت خنک کردن تجهیزات صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.

انواع برج خنک کننده بر اساس اطلاعات فنی خریدار (data)، توسط واحد مهندسی تهویه سپهر طراحی می‌شود.

برج خنک کننده (کولینگ تاور) چیست؟

برج خنک کننده مرطوب یا تبخیری در اصل همان برج خنک کننده معمولی است که در آن تبخیر صورت می پذیرد و دمای آب را می تواند تا نزدیکی دمای مرطوب برساند. بنابراین این نوع برج های خنک کن را کولینگ تاور مرطوب می نامند.

برج خنک کننده (کولینگ تاور) چطور کار می کند؟

در برج های خنک کن مرطوب، آب درون دستگاه به گردش در می آید از طریق نازل‌ها به روی سطوح انتقال حرارت (پکینگ) توزیع می شود.

همزمان هوا که به وسیله پروانه و نیروی محرکه الکتروموتور به جریان افتاده است با آب تماس پیدا می کند و موجب تبخیر آب می شود، آن بخشی از آب که تبخیر می‌شود گرمای نهان تبخیر خود را از مابقی جریان آب دریافت می کند و باعث خنک شدن آب می شود.

چرا از برج خنک کننده (کولینگ تاور) استفاده می شود؟

هدف سیستم کولینگ تاور، کاهش دمای ماشین‌آلات صنعتی و جلوگیری از خرابی آن‌ها است. همچنین، با تبدیل آب گرم به آب خنک، این سیستم باعث صرفه جویی در مصرف سوخت می‌شود.

در این فرآیند، گرمای موجود را به آب خنک تبدیل می‌کند که با خنک کردن و بازگرداندن آن به چرخه حیات، حجم قابل توجهی از آب صرفه جویی می‌شود.

سوالات متداول در مورد برج خنک کننده تهویه سپهر

کولینگ تاور چه مصارفی دارد؟

کولینگ تاور در صنعت تهویه مطبوع جهت خنک کردن مبدل های حرارتی، برای ماشین آلات خط تولید که گرمازا هستند، استقاده می‌شود و همچنین جهت خنک کردن مبدل های چیلر هایی که در تهویه مطبوع در صنایع استفاده می‌شود کاربرد دارد.

کولینگ تاور تهویه سپهر چه تفاوتی با سایر کولینگ تاورهای متداول در بازار دارد؟

کولینگ تاور تولیدی شرکت تهویه سپهر در تهویه مطبوع برای ایجاد پیش سرمایش یا Pre cooling مورد استفاده قرار می‌گیرد که باعث ایجاد هوای خنک تر در هواساز تبخیری می‌شود.

دریافت کاتالوگ و مشاوره فنی تهویه سپهر