وجه تمایز کولر آبی سلولزی و پوشالی

با توجه به پیشرفت روز افزونی که در همه صنایع در حال رخ دادن می باشد، حق انتخاب مشتری بیشتر شده و البته این موضوع باعث می گردد تا انتخاب کمی پیچیده تر شود.

در همین راستا، بازار کولر نیز از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به انواع مختلفی که در بازار موجود است نظیر انواع کولر آبی سلولزی و پوشالی، کولر گازی و داکت اسپلیت، در این مقاله قصد داریم تا به وجه تمایز دو نمونه محبوب آن یعنی کولر های آبی پوشالی و سلولزی بپردازیم و با مزایا و معایب این محصولات آشنا شویم.

 

آشنایی با کولر آبی سلولزی

به کولر های آبی که به جای استفاده از پوشال، از پد سلولزی استفاده می کنند، کولر آبی سلولزی گفته می شود. در این مدل از کولر ها به جهت وجود ضخامت و همچنین، عدم وجود منافذ بزرگ و استفاده از سیستم تصفیه هوا در ساختار کولر آبی سلولزی، از ورود هوای آلوده، غبار و آلودگی به داخل کولر جلوگیری شده و هوای سالم و بدون وجود کثیفی را خواهیم داشت.

شایان ذکر است که پدهای سلولزی، 5 سال عمر مفید خواهند داشت.

مزیت کولر آبی سلولزی به نسبت دیگر کولر های آبی

  • افزایش خنک‌کنندگی محیط
  • استحکام بدنه کولر آبی سلولزی
  • جلوگیری از انتقال باکتری ها
  • کاهش صدا

پد سلولزی چیست؟

پدهای سلولزی دارای راندمان و بازدهی بیشتری به نسبت پوشال‌ها می باشند. با توجه به این نکته که پدهای سلولزی دارای شرایط خودشویی می باشند، در این راستا به نسبت پوشال در مدت زمان بیشتر و طولانی تری رسوب گرفته که این اتفاق باعث افزایش عمر مفید پد سلولزی می گردد.

از آنجایی که لایه های سلولز، به صورت منظم در کنار بکدیگر جانمایی شده است، این نوع طراحی، علاوه بر اینکه بین هوا و آب سطح تماس ایجاد می نماید، باعث کاهش مصرف انرژی و برق می گردد.

پدهای سلولزی، میزان جذب آب  بسیار بالاست که این عاملی مهم در خنک نمودن هواست، به طوری که میزان 100 لیتر آب توسط 1 متر مکعب از پد سلولزی جذب می شود.

از نکات بارز کولر های آبی سلولزی آن است که در جریان هوای خنک، قطرات آب حمل نگردیده که این اتفاق باعث می گردد تا از انتقال باکتری های تنفسی جلوگیری گردد و هوای سالم در محیط جریان پیدا نماید.

آشنایی با کولر آبی پوشالی

یکی از محصولات پر فروش در فصل تابستان، کولر های آبی پوشالی است که همه ساله فروش پوشال های کولر آبی به بازار داغی تبدیل می گردد.

شایان توجه است که کولرهای آبی با توان های مختلفی در بازار ایران وجود دارد که معمولا انواع 5000، 7000 و 12000 به صورت کاملا داخلی به بازار عرضه می گردد.

از آنجاییکه اعداد مورد اشاره، میزان قدرت مکش و دمش را نشان می دهد، هر چقدر توان موتور کولر بیشتر باشد، این بدان معناست که قدرت مکش کولر قابلیت مکیدن میزان هوای بیشتری را خواهد داشت که این اتفاق باعث می گردد تا سرمای بیشتری به داخل منزل وارد گردد.

در صورتی که بخواهیم عملکرد کولرهایمان را افزایش دهیم می بایست که هر سال پوشال های آن را تعوبض کنیم.

مزیت کولر آبی

از جمله مهمترین مزیتهای کولر آبی به نسبت کولر گازی، قیمت پایین خرید و مصرف برق آن است.

دیدگاهتان را بنویسید